На Черешова задушница Студио Палас представя нов музикален проект
30 Май, 2026,
04:43
Тази година, по случай Черешова задушница представяме нова песен, продуцирана от Студио Палас, която посвещаваме на починалите наши родители, роднини и близки.
„ЩЕ МОЛЯ БОГ“. Музика и аранжимент Красимир Янев, текст Румяна Захариева, в изпълнение на Тодор Върбанов.
Видео към песента може да гледате ТУК
Ето какво сподели екипа на песента пред репортер на Спътник:
1. Име, зодия, професия.
Р. З.: Румяна Захариева. Козирог. Домакиня
Т. В.: Тодор Върбанов. Везни. Музикант, композитор, аранжьор и певец
К. Я.: Красимир Янев. Стрелец. Тонрежисура и студийни технологии.
2. Какво означава за Вас „Черешова задушница“ в едно изречение?
Р. З.: Смирение, молитва за душите на нашите починали, близки и добри дела.
Т. В.: Поклон пред всички на небето.
К. Я.: Всяка Задушница за мен е изричане на благодарност към създателите ни, близките и приятелите, които не са сред нас.
3. В текста на песента присъства изключително силна емоция. Каква е вашата философия?
Р. З.: Докато сме все още деца, ние не можем да си представим денят, в който родителите ни вече няма да са до нас, но, когато това се случи светът ни опустява! Имаме нужда да поговорим с тях, да споделим, да поискаме съвет, или просто да помълчим заедно. Тогава идва онази малка утеха, появата им в нашият сън...
Т. В.: Да се поклоним пред тези които ни възпитаха.
К. Я.: Всеки един от нас носи в сърцето си своите родители и по негов личен начин те присъстват в ежедневието ни и ни дават сили.
4. Какво ви провокира да сте част от създаването на „Ще моля Бог“?
Р. З.: Краси Янев, човекът, който вдъхновява със своята искреност и доброта.
Т. В.: Стойностния текст и красивата музика.
К. Я.: Първият провокатор беше Руми Захариева и текстът, създаден от нея, в който припознах загубата на моите родители. Вторият провокатор беше Тошко Върбанов, който, след като му изпратих демото, ми отговори кратко и ясно: „Краси записваме я! Твой съм!“ Моята благодарност от сърце и към двамата.
5. Смятате ли, че младите хора познават и съхраняват църковните традиции?
Р. З.: Да, искрено се надявам, че е така!
Т. В.: Едва ли!
К. Я.: Може би има такива, но вероятно са рядкост.
6. На Черешова задушница днес какво е вашето пожелание към всички читатели на Спътник?
Р. З.: От сърце им пожелавам здраве в изобилие, душевен мир, вяра и дръзновение!
Т. В.: Здрави бъдете, уважение и поклон.
К. Я.: Не забравяйте вашите създатели, корени и пазете ценностите си!
„ЩЕ МОЛЯ БОГ“. Музика и аранжимент Красимир Янев, текст Румяна Захариева, в изпълнение на Тодор Върбанов.
Видео към песента може да гледате ТУК
Ето какво сподели екипа на песента пред репортер на Спътник:
1. Име, зодия, професия.
Р. З.: Румяна Захариева. Козирог. Домакиня
Т. В.: Тодор Върбанов. Везни. Музикант, композитор, аранжьор и певец
К. Я.: Красимир Янев. Стрелец. Тонрежисура и студийни технологии.
2. Какво означава за Вас „Черешова задушница“ в едно изречение?
Р. З.: Смирение, молитва за душите на нашите починали, близки и добри дела.
Т. В.: Поклон пред всички на небето.
К. Я.: Всяка Задушница за мен е изричане на благодарност към създателите ни, близките и приятелите, които не са сред нас.
3. В текста на песента присъства изключително силна емоция. Каква е вашата философия?
Р. З.: Докато сме все още деца, ние не можем да си представим денят, в който родителите ни вече няма да са до нас, но, когато това се случи светът ни опустява! Имаме нужда да поговорим с тях, да споделим, да поискаме съвет, или просто да помълчим заедно. Тогава идва онази малка утеха, появата им в нашият сън...
Т. В.: Да се поклоним пред тези които ни възпитаха.
К. Я.: Всеки един от нас носи в сърцето си своите родители и по негов личен начин те присъстват в ежедневието ни и ни дават сили.
4. Какво ви провокира да сте част от създаването на „Ще моля Бог“?
Р. З.: Краси Янев, човекът, който вдъхновява със своята искреност и доброта.
Т. В.: Стойностния текст и красивата музика.
К. Я.: Първият провокатор беше Руми Захариева и текстът, създаден от нея, в който припознах загубата на моите родители. Вторият провокатор беше Тошко Върбанов, който, след като му изпратих демото, ми отговори кратко и ясно: „Краси записваме я! Твой съм!“ Моята благодарност от сърце и към двамата.
5. Смятате ли, че младите хора познават и съхраняват църковните традиции?
Р. З.: Да, искрено се надявам, че е така!
Т. В.: Едва ли!
К. Я.: Може би има такива, но вероятно са рядкост.
6. На Черешова задушница днес какво е вашето пожелание към всички читатели на Спътник?
Р. З.: От сърце им пожелавам здраве в изобилие, душевен мир, вяра и дръзновение!
Т. В.: Здрави бъдете, уважение и поклон.
К. Я.: Не забравяйте вашите създатели, корени и пазете ценностите си!
Автор: СПЪТНИК
Напиши коментар
Култура
Здраве
Коментари