during the **** Singles fourth round match against **** on day ten of the 2016 French Open at Roland Garros on May 31, 2016 in Paris, France.

Нашата Цветана Пирнокова победи преди минути втората в световната ранг листа Агнешка Радванска от Полша на турнира Ролан Гарос, един от четирите в Големия шлем.

На въпрос на водещата Барбара Шет от Евроспорт щастливата след мача българка каза, че и сама не знае как е постигнала успеха.

В неделя мачът бе прекъснат заради дъжд при 2:6 и 0:3. Самата Пиронкова допускаше някои детински грешки, особено при 1:2 гейма в първия сет.

Днес обаче българката бързо изравни 3:3 с агресивна игра.

Пиронкова продължи устремно и спечели сета с 6:3. Основната й сила бе разкарването на Радванска от единия до другия ъгъл на корта.

Мачът отново бе прекъснат заради дъжд. Пиронкова поведе с 3:0 в третия решителен сет, когато опитната Агнешка взе почивка за травма на ръката.

Дали имаше такава, не се разбра, но от 4:0 полякинята намали до 4:2.

Тогава Принокова заигра своята игра и при 5:3 сервираше за победа.

И двете тенисистки бяха изнервени и допуснаха елементарни грешки.

Финалът в Пекин изкачи Григор в ранглистата

Но Цветана се съвзе и след удар в ъгъла до крайната линия, принуди Радванска да прати топката в мрежата – победа. Четвърт финал!

Стотината българи на трибуните на корта, въпреки дъждеца, се прегръщаха, заради щастливия, невероятен обрат, продължил  рекордните 3 дни.