Жалко! Левски наказа Черно море
27 Февруари, 2016,
18:53
Отборът на Левски победи Черно море като гост с 2:0 в двубоя от 22-рия кръг на А група между двата тима.
Попаденията за „сините“ паднаха през второто полувреме, като се разписаха Георги Костадинов в 53-ата и Мигел Бедоя в 65-ата минута.
Със спечелените 3 точки Левски се върна на второто място във временното класиране в шампионата с 34 точки, на една от третия Берое, който е с 33.
Тимът на Черно море пък остава с 25 точки в актива си.
Първото полувреме на мача не предложи особено зрелище за зрителите, като играта бе накъсвана често от нарушения и реферът Станислав Тодоров раздаде седем жълти картона.
Лошият терен също затрудняваше футболистите по време на целия двубой, а в крайна сметка общо 10 състезатели приключиха мача с жълти картони – седем от Черно море и трима от Левски.
През първите 45 минути варненци пропуснаха една добра възможност за гол в 34-ата, когато Боян Йоргачевич спаси удар с глава на Матиа Курьор.
"Сините" бяха по-активни и организираха няколко по-остри атаки, които обаче не сполучиха. За отбелязване е и опасен удар на Мигел Бедоя в края на първата част, който обаче бе неточен.
След почивката Левски започна по-активно и с повече усилия в предни позиции „сините“ успяха да поведат в резултата.
В 53-ата минута Георги Костадинов бе точен с хубав далечен удар за 1:0 за "сините". Мигел Бедоя подаде към Костадинов, който с чудесно изпълнение прати топката в мрежата на Георги Китанов.
След гола двубоят стана по-открит и предложи няколко много интересни момента, включително още едни гол за Левски, плюс две греди за „сините“.
Тимът на Черно море също поглеждаше към вратата на гостите, но така и не успя да отбележи.
В 60-ата минута Матиа Курьор не съумя да уцели добре топката, след като засече при едно центриране. Секунди по-късно при ответна атака за Левски Мехди Бурабия със страхотен шут разтресе напречната греда на вратата на Черно море.
Източник Gong.bg
Снимка Ивайло Борисов, Lap.bg
Автор: Юлия Кунева
Напиши коментар
Култура
Здраве
Коментари