Монтана загуби с 3:0 на стадион Тича

Черно море победи Монтана с 3:0 в двуой от деветия кръг на efbet лига. Това бе трети успех за “моряците” в шампионата. Васил Панайотов откри резултата, а Матиас Курьор отбеляза другите две попадения и вече е с 10 вкарани гола в шампионата от общо 13 за варненци.

Черно море удари с класическото 3:0 на своя стадион Монтана в мач от деветия кръг на efbet Лига. Матиас Курьор вкара две от попаденията, а третото беше дело на Васил Панайотов.

След победата на "моряците" двата тима се изравниха по точки - по 11. Черно море заема 10-ата позиция, а Монтана е веднага след него.

След скучни първи 25 минути домакините от Варна се развихриха. Васил Панайотов бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране на Андраде в 28-ата минута и с прецизен прехвърлящ удар с глава откри резултата. След 9 минути Курьор удвои. Голаджията стреля много технично от границата на наказателното поле и не остави шансове на Благой Макенджиев.

След почивката играта се раздвижи, а Монтана опита да върне поне едно попадение. Билал Бари отпрaви изстрел към вратата на "моряците", но ударът му прелетя встрани от лявата греда на Дюлгеров.

Иса пък пропиля отличен шанс преди Курьор да оформи крайното 3:0 в 75-ата минута. Домакините организираха скоростна атака, топката се удари в гредата при удар на Курьор, а самият той я довкара във вратата.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Даниел Димов (88-Емил Янчев), Мирослав Енчев, Цветомир Панов, Виктор Попов, Стефан Велев (Павел Георгиев), Васил Панайотов, Илиан Илиев (88-Файсел Касми), Матиас Курьор, Леандро Андраде (69-Родриго Вилела), Исмаил Иса (Велислав Василев)

Автор: Дежурен редактор