ЦСКА 1948 с победа във Варна. Камбуров пак бележи

ЦСКА 1948 продължава възхода си и взе четвърта победа в последните си пет двубоя в efbet Лига. Тимът на Красимир Балъков победи с 2:1 като гост Черно море и зае третото място с 19 точки, преди изиграването на останалите двубои.

Мартин Камбуров вкара своя гол номер 245 и е само на 8 попадения от рекорда на Петър Жеков. Галин Иванов също се разписа за гостите, а обичайният голмайстор за Черно море бе Матиас Курьор.

Домакините бяха доста по-активни в първите 20-минути и логично поведоха в резултата. Родриго центрира добре от десния фланг, а Курьор надскочи защитата и с глава прониза Наумов - 1:0.

ЦСКА 1948 се активизира след попадението и бързо стигна до изравняване. В 29-ата минута Васил Шопов направи фантастичен пробив до аутлинията и финтира бранител в стил "Бербатов", след което центрира към Галин Иванов, който от 12 метра матира Дюлгеров за 1:1.

Камбуров бе близо до попадение в заключителните минути на полувремето, но ударът му с глава мина покрай вратата.

Черно море изпусна отличен шанс, като Шопов изчисти топката от голлинията в 61-ата минута,а  в ответната атака гостите получиха рпаво да изпълнят дузпа. Галин Иванов бе съборен в накзателното поле, а капитанът Мартин Камбуров бе безкомпромисен и реализира, за да направи пълен обрата.

До края на мача тимът на Илиан Илиев не успя да намери пътя към вратата на ЦСКА 1948 и резултатът остана непроменен.

Черно море е на шестата позиция с 14 точки.

Автор: Дежурен редактор