Черно море победи Берое като гост

Черно море спечели с 2:0 гостуването на Берое от петия кръг на Еfbet Лига и се върна на победния път. Евгений Сердюк откри резултата в 26-ата минута от дузпа, при която червен картон получи Лукас Мартинс. Отборът на Петър Хубчев трябваше да се справя с човек по-малко на терена до края, но въпреки това не позволи на "моряците" да доминират срещу бившия тим на треньора си Илиан Илиев.

Чак в добавеното време на срещата гостите стигнаха до втори гол. 17-годишният Николай Златев отбеляза за крайното 0:2 на празна врата. Юношата на Черно море се появи като резерва и реализира първото си попадение в официален мач за родния си клуб.

Така в четвърти пореден двубой възпитаниците на Петър Хубчев не успяха да вземат трите точки. Берое остава с една победа до момента в новото първенство - 2:1 над Ботев (Враца) на старта. "Моряците" от своя страна продължават с доброто представяне и имат 3 победи oт 4 мача. Черно море заема третото място във временното класиране с 9 точки.

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 0:2
0:1 Евгений Сердюк (26-дузпа), 0:2 Николай Златев (90+7)

Автор: СПЪТНИК