Роналдо мина кота 800 по голове

Суперзвездата на световния футбол Кристиано Роналдо стана първият футболист в историята, минал границата от 800 гола. Португалецът се разписа в 52-рата и 70-ата минута от дузпа при победата на "Манчестър Юнайтед" над "Арсенал" с 3:2 в среща от 14 кръг на Висшата лига.

С един гол за „червените дяволи“ се отчете и Бруно Фернандеш (44), а за „топчиите“ точни бяха Емили Смит Роу (13) и Мартин Йодегаард (54). Роналдо вече има 801 попадения, от тях 5 за "Спортинг" (Л), 101 за "Ювентус", 129 за "Юнайтед", 450 за "Реал" (М) и 115 за Португалия. Втори във вечната класация при голмайсторите е Пеле, който се е разписвал 769 пъти, а трети Лео Меси със 756 попадения.

Рекордът на Роналдо и победата над "Арсенал" изгледа на живо на „Олд Трафорд“ Ралф Рангник, който ще бъде мениджър на "Юнайтед" поне в следващите шест месеца.

„Винаги трябва да адаптираш своя футболен стил или идеи в зависимост от футболистите, с които разполагаш. Видях как Кристиано игра през второто полувреме срещу "Арсенал". Удивителен професионалист.

Роналдо, както обикновено, с лекота решава изхода на мачовете. Никога не съм виждал 36-годишен играч в такава форма. Но същината не е само в него, а в цялостното развитие на отбора. Съдейки по това, което видях, той е повече от всякога готов да се раздава за "Манчестър Юнайтед“, коментира германският специалист.

С успеха тимът на Роналдо се изкачи на седмо място с 21 точки. Лидер е "Челси" с 33.

Автор: СПЪТНИК