Нефтохимик се сбогува с Шампионската лига

Българският шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) се сбогува с Шампионската лига. Тимът воден от Найден Найденов не успя да стигне до груповата фаза на най-елитния клубен европейски турнир, след като отстъпи с 0:3 (12:25, 21:25, 20:25) на немския Фридрихсхафен в мач – реванш от предварителната фаза на турнира. В първия сблъсък бургазлии загубиха с 1:3 гейма и се нуждаеха от задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма в Германия, за да се стигне до Златен гейм.

Найден Найденов започна срещата със същия състав, който използва в Бургас. След като играта на тима не потръна, в играта се включи беларуският национал Вячеслав Шарапович. И той не успя да помогне на своя тим. Носителят на Купата и Суперкупата на Германия поведе с 2:0 гейма и си свърши работата. В последствие и двамата треньори пуснаха в игра почти всички състезатели.

Така, след отпадането от Шампионската лига, Нефтохимик 2010 продължава европейския си поход в турнира за Купата на ЦЕВ. На 1/16-финалите българският шампион ще се изправи срещу чешкия Дукла (Либерец).

Най-резултатен за успеха на Фридрихсхафен беше Давид Зосенхаймер с 13 точки (1 ас, 4 блока, 42% позитивно посрещане и 50% ефективност в атака). За Нефтохимик Валентин Братоев реализира 15 точки (2 аса, 46% позитивно посрещане и 52% ефективност в атака).