638-397-vk-montanaСлед пет геймов трилър волейболистите на Монтана надиграха Нефтохимик в първия полуфинал за Купата на България по волейбол.

Отборът на Монтана победи Нефтохимик2010 с 3:2 гейма (25:16, 25:20 20:25, 19:25, 15:9). По този начин отбора на Даниел Пеев стана първия претендент за волейболната купа. Те ще се изправят срещу победителят от втория полуфинал. Двубоят стартира в 20ч., а в него ще играят на  ЦСКА (София)  и Добруджа 07 (Добрич). Очаква се агитката на Добруджа да изпълни трибуните до краен предел и да подкрепи любимците си.

Двубоят се превърна в петгеймова драма, в която се срещнаха два съперника с изравнени възможности. Монтанчани обаче показаха, че могат да устояват в трудни моменти и да се борят до край, като отстраниха шампиона на България.

Волейболистите на Монтана започнаха мача доста стабилно и буквално зашеметиха своя противник чрез добрия си сервиз, с който успяха да разклатят посрещането на съперника. Тодор Скримов се отличи с три блестящи аса, когато при 10:9 застана на крайната линия и направи резулата 13:10. При втория тайм аут монтанчани водеха с 16:11, като не престанаха да натискат съперника си. Нефтохимик2010 завърши с 16 точки след обедителна серия от сервиз на Николай Къртев, който довърши първия гейм.

Джо Лин Търнър ще пее в Монтана и Троян

И през втората част Монтана продължиха добрата си игра и отново имаха превес на сервиса си, който спомогна за добрата им игра и на блокада. Треньорът на бургазлии Петър Дончев опита чрез няколко смени да подобри играта на отбора си и да постигне промяна, но до това не се стигна и Монтана заслужено спечели и втория гейм.

В третата част лицето на бургазлии се промени. Те стабилизираха посрещането си и започнаха да играят по – освободено, което им донесе преднина от три точки при втората техническа пауза. Логично, монтанчани се сковаха и започнаха да правят глупави и безмислени грешки. Ситуацията не бе променена и Нефтохимик спечели третия гейм.

В чтвъртият гейм отборът от Буграс затвърди добрата си игра и беше по – добрия на терена. Центърът на Монтана Теодор Тодоров бе принудително сменен заради силна болка и бе заменен от Иван Латунов. Делчо Раев замени Любомир Агонцев и така Монтана не успя да се противопостави на възхода на съперника си и логично загуби четвъртата част.

Григор Димитров триумфира в Синсинати

В последната част напрежението бе пълно до самия край. Монтана стартира ударно с 4:1, но Нефтохимик успяха да изравнят силите. В крайна сметка монтанчани показаха по – добра игра и воля за победа, като в герой се превърна Тодор Скримов, който бе безгрешен в най – важните ситуации. Монтана успяха да се преборят за победата като по този начин отстраниха шампионът Нефтохимик и се класираха за финал., предаде специалния пратеник на СПЪТНИК – Владимир Николов.

Гледайте втория полуфинал за финала на Купата на България по волейбол между отборите на ЦСКА и ДОБРУДЖА, който започва от 20ч. и ще се играе в добричката зала „Добротица“.