Задържаха за 72 часа в Сливен надрусан дрифтър с Х5-ца и лице, заплашило с убийство полицай
21 Януари, 2019,
17:28
Районна прокуратура – Сливен задържа за срок до 72 часа Илко Й. Той е обвинен за това, че на 19.01.2019 г. в гр.Сливен, при управление на автомобил „БМВ“, модел „X 5“, извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, като деянието е било съпроводено със съпротива срещу органи на властта (не спиране на подаден сигнал със Стоп палка, преминавания на червен светофар, предизвикващи опасност за други водачи на пътя, пешеходци и полицейски служители, докато е бил преследван от полицейски автомобил с включена сигнална сирена в гр.Сливен и др.), изпълняващи задължения по опазване на обществения ред - двама полицейски служители, като престъпното деяние се отличава с изключителна дързост - престъпление по чл.325, ал.3, вр. ал.2, вр. ал.1 от НК.
Той е обвинен и за това, че на същата дата в гр.Сливен, управлявал горепосочения автомобил след употреба на наркотични вещества – амфетамин и метамфетамин, установено с техническо средство – престъпление по чл.343б, ал.3 от НК.
Предстои (в утрешния ден) Районна прокуратура – Сливен да внесе в съда искане за налагане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо Илко Й.
Районна прокуратура – Сливен задържа за срок от 72 часа Николай Д. Той е обвинен за това, че на 19.01.2019 г. в гр.Сливен, извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, като деянието е било съпроводено със съпротива срещу органи на властта, изпълняващи задължения по опазване на обществения ред – двама полицейски служители, и по своето съдържание се отличава с изключителна дързост и представлява опасен рецидив – престъпление по чл.325, ал. 5, вр. ал.2, вр. ал.1, вр. чл.29, ал.1, б. „б“ от НК.
Той е обвинен за това, че на същата дата в гр. Сливен, в условията на продължавано престъпление, се заканил с убийство спрямо длъжностно лице – полицейски служител, при и по повод изпълнение на службата му, използвайки думите „ …. ще ти изтръгна гръкляна“ и с действие - замахване с остър предмет (желязна шина с предварително заострен връх) към него и на същата дата се заканил срещу полицейския служител, използвайки думите „Ще дойда до апартамента ти и ще те запаля!“, като тези заканвания биха могли да възбудят основателен страх за осъществяването им – престъпление по чл.144, ал. 3, вр. ал.2, вр. ал.1, вр. чл.26, ал.1 от НК.
Предстои (в утрешния ден) Районна прокуратура – Сливен да внесе в съда искане за налагане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.
Автор: Атанас Георгиев
Напиши коментар
Култура
Здраве
Коментари